Na koľko dní dovolenky mám nárok po nástupe do práce?

Zodpovedané
12. dec 2023

Dobrý deň,

pracujem v školstve ako pedagogický zamestnanec. V decembri 2020 som nastúpila na materskú dovolenku, po pol roku som prešla na rodičovský príspevok. V januári 2024 mi končí rodičovský príspevok.

Na koľko dní dovolenky mám nárok po nástupe do práce?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pedagogický zamestnanci zvyčajne majú celoročný nárok na dovolenku 45 dní. Riadite sa aj kolektívnou zmluvou.

Za rok 2020 máte celoročný nárok, v danom roku sa krátiť nebude. Nárok na dovolenku máte aj počas materskej dovolenky. Počas rodičovskej dovolenky už nie. V roku 2021 bude záležať od toho, koľko pracovných dní trvala materská dovolenka, a koľko RD. Neuvádzate bližšie dátumy, ale dovolenka sa za neodpracovaných prvých 100 dní sa kráti o 1/12, za ďalších 21 dní ďalšia 1/12.

Za rok 2022 a 2023 = 0 dní dovolenky, nakoľko ste boli/budete iba na rodičovskej dovolenke.

S prianím pekného dňa,
Lenka