Od roku 2019 som bola na materskej/rodičovskej dovolenke a robila som na dohodu. Vychádza mi podpora?

Zodpovedané
13. máj 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Pracovný pomer mi končí 31.5.2024, zamestnaná som bola od 24.6.2016. Od 4/2019 som na materskej/rodičovskej. Rodičovská mi končí 1.6.2024 a dohoda 31.5.2024. Nemala som pravidelný príjem z dohody.

Mám nárok na podporu, keď som bola od roku 2019 na materskej/rodičovskej dovolenke a robila som na dohodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, budete mať nárok na dávku v nezamestnanosti, nakoľko pracovný pomer, z ktorého ste na RD sa ešte len ukončí.

Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie čerpania materskej dovolenky, obdobie práceneschopnosti ako aj obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky za predpokladu, že v tomto období pracovný pomer trval a toto obdobie spadá do posudzovaného obdobia.

S prianím pekného dňa,
Lenka