Môj príjem bude nižší ako minulý rok. Ako sa vypočíta materské a rodičovský u samostatne hospodáriaceho roľníka?

Zodpovedané
15. nov 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Mám podané priznanie aj zo zamestnania a aj zo SHR 2022. Mala som príjem cca 50 000 EUR a tento rok to bude menej.

Za aké obdobie sa to vypočítava a akým štýlom?

Aj pri materskej a rodičovskej.

Ďakujem

Dobrý deň,

pre presnejšiu odpoveď je potrebné vedieť:

  • Kedy by ste mali mať nástup na materskú? Bude to ešte počas roka 2023 alebo 2024?
  • Z akého vymeriavacieho základu ste platili odvody do Sociálnej poisťovne za SHR ak ste mali túto povinnosť aj za rok 2022 a 2023?

Tieto VZ nájdete na liste od Sociálnej poisťovne, kde Vám oznámili aj príslušnú výšku odvodov.

S prianím pekného dňa,
Lenka