Podá za mňa daňové priznanie firma, v ktorej pracujem?

Zodpovedané
20. jan 2023

Dobrý deň,

v roku 2021 som pozastavila živnosť - skončenie k 30.4.2022. Ešte pred uplynutím tejto doby som živnosť ukončila k 25.4.2022. Počas roka 2022 som nemala žiadnu faktúru a ani žiadny príjem zo živnosti. Bola som už len ako zamestnanec vo firme. Minulý rok som daňové priznanie podávala sama, ale tam som ešte mala príjem aj ako SZČO.

Mám podať daňové priznanie ako zamestnanec + SZČO, alebo už len stačí dať urobiť daňové vo firme, v ktorej pracujem?

Ďakujem

Dobrý deň

príjmy z podnikateľskej činnosti ste síce nedosiahli, ale akonáhle ste mali s touto činnosti nejaké výdavky (napr. ste platili odvody do dociálnej či zdravotnej poisťovne), teda vykazujete stratu, máte už povinnosť si podať Daňové priznanie - § 32 Zákona o dani z príjmov.

S prianím pekného dňa,
Lenka