Musím podať daňové priznanie?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

za rok 2022 som mal ako SZČO príjem 0 eur a z pracovnej zmluvy príjem cca 600 eur.

Je nutné podať daňové priznanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov vzniká fyzickej osobe za predpokladu, že dosiahla celkové zdaniteľné príjmy za rok 2022, ktoré sú vyššie ako 2289,63 eur. V prípade SZČO ak má stratu.

Daňové priznanie, ak nemáte povinnosť podať, ale ak ste mali zrazenú preddavkovú daň z pracovnej zmluvy, tak podaním DP Vám ju vrátia.

S prianím pekného dňa,
Lenka