Spĺňam podmienky nároku na materské?

Zodpovedané
11. júl 2023

Dobrý deň,

v roku 2022 som sa po skončení strednej školy zamestnala od 1.7.2022. Prácu som zmenila 3x. V aktuálnom zamestnaní som zamestnaná od októbra 2022. Kvôli rizikovému tehotenstvu som 23.2.2023 nastúpila na PN. Materskú dovolenku mám mať od 9.7.2023. Termín mám 20.8.2023.

Spĺňam podmienky nároku na materské?

Započítava sa aj PN do 270 dní nemocenského poistenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na materské.

Pre nárok na materské je potrebné získať najmenej 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky. K dobe aktuálneho poistenia, z ktorého sa o dávku žiada sa pripočíta doba iného, ale už ukončeného nemocenského poistenia, ktoré ste mali v posledných dvoch rokoch. Do doby 270 dní nemocenského poistenia sa počíta aj obdobie na PN, pokiaľ pracovný pomer trvá.

S prianím pekného dňa,
Lenka