Viem si doplatiť dva mesiace, aby mi vznikol budúci rok nárok na materské?

Zodpovedané
3. okt 2023

Dobrý deň,

momentálne som tehotná, termín pôrodu mám až v marci 2024. Od minulého roka som bola prerušovane zamestnaná. Keď som si rátala, tak mi na vznik nároku na materské chýba NP za cca dva mesiace. Výpoveď som podala v júli a stále som odvtedy na PN, na ktorú mám nárok ešte do novembra.

Viem si doplatiť tie dva mesiace, aby mi vznikol budúci rok nárok na materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, viete sa dobrovoľne poistiť.

Poistenie vám vznikne najskôr v deň prihlásenia, nie spätne. Ak potrebujete získať dostatočný počet dní poistenia kvôli materskej (270 dní), je potrebné sa prihlásiť na dobrovoľné poistenie včas.

S prianím pekného dňa,
Lenka