Vzťahuje sa na mňa ochranná lehota 7 dní po nástupe na rodičovskú?

Zodpovedané
2. júl 2023

Dobrý deň,

po skončení materskej dovolenky potrebujem nastúpiť na pár dní do práce, pretože potrebujem doriešiť nejaké personálne zaležistosti (avšak budem čerpať za ten čas dovolenku). Následne nastúpim na rodičovskú dovolenku.

Vzťahuje sa na mňa aj v tomto prípade ochranná lehota 7 dní po nástupe na RD pre nástup na PN?

Ak áno, kto v takomto prípade vypláca dávku v PN od 1. dňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, pokiaľ požiadate o PN v lehote 7 dní od začiatku rodičovskej dovolenky. PN od prvého dňa vypláca Sociálna poisťovňa.

S prianím pekného dňa,
Lenka