Z akého obdobia mi bude počítaná materská dávka?

Zodpovedané
21. apr 2024

Dobrý deň,

som zamestnaná od 1.8.2023 a zmluva na dobu určitú mi končí 31.7.2024. Som tehotná a nástup na materskú mám v polovici septembra 2024. Podmienku 270 dní splňam.

Ak nastúpim na PN ešte pred ukončením pracovného pomeru až do nástupu na materskú, z akého obdobia mi bude počítaná materská dávka?

Ďakujem

Dobrý deň,

PN neovplyvní výpočet materskej. Rozhodujúce obdobie sa určí vzhľadom ku dňu ukončenia nemocenského poistenia = skončenia pracovného pomeru 31.7.2024.

Keďže sa poistné na nemocenské poistenie vo Vašom prípade platilo u zamestnávateľa najmenej za 90 kalendárnych dní, tak rozhodujúce obdobie bude obdobie od vzniku nemocenského poistenia (začiatok TPP) do konca trvania pracovného pomeru, vylúčia sa dni na PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka