Z akého rozhodujúceho obdobia sa mi bude rátať materská?

Zodpovedané
12. dec 2023

Dobrý deň,

v septembri 2023 som nastúpila do práce po ukončení RD (po dovŕšení 3 rokov dieťaťa) a v júli 2024 by som nastúpila na RD s druhým dieťaťom. Pred odchodom na prvú MD som mala splnené všetky podmienky - odpracované dní, odvody. Vrátila som sa na to isté pracovné miesto, z ktorého som odchádzala na MD, zmluvu mám na dobu neurčitú.

Z akého rozhodujúceho obdobia sa mi bude rátať materská?

Ďakujem.

Dobrý deň,

rozdodujúce obdobie bude rok 2023, pokiaľ na materskú nastúpite v roku 2024. Obdobie počas RD sa vylúči.

S prianím pekného dňa,
Lenka