Ako liečiť biele škvrny na trvalých zuboch?

Zodpovedané
3. mar 2021

Dobrý deň,

môjmu synovi vyrástli predné jednotky a na oboch má biele škvrny. Zuby mu už také narástli. Teraz mu rastú aj dvojky a na jednej to má tiež.

Čo to môže byť?

Ukázala som to zubárovi a ten nám to kázal fluorizovať nejakým gélom. Nič k tomu nepovedal.

Ďakujem

Dobrý deň,

pošlite mi prosím foto - môže sa jednať o kaz raného veku, ale aj demineralizáciu.

Pozor - ak ide o gél elmex gellé, ten by sa mal až od 6 rokov veku. U menších detí lepšie GC tooth mousse.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk