Aký povlak má moja dcérka na zuboch?

Zodpovedané
18. nov 2021

Dobrý deň,

dcérke sa urobil povlak na mliečnych zúbkoch. Doteraz to nemala. Zúbky si čistí sama 2x za deň čisti sama a potom jej ich ešte my dočistíme. Má to asi dva dni.

O aký problém ide?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o neškodný povlak spôsobený pravdepodobne zmenou mikroflóry.

Nebrala antibiotiká, nebola chorá? Každopádne, povlak sa krásne odstráni na detskej dentálnej hygiene, na ktorú by mala už vzhľadom k prítomnosti všetkých zúbkov chodiť 2x ročne.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk