Povlak na zúbkoch dvojročnej dcérky

nika12323
29. jún 2021

Ahoj maminky , potrebujem radu.
Naša dcerka si veľmi nerada čistí zubky , vždy keď jej ich cistim je plno placu a vzdoru, len dnes som si všimla že ich má dcerka nejaké divne, prikladám aj fotku ,
Myslela som si že to má len nejaký povlak alebo čo , ale je to tvrde na dotyk ako keby jej tie zubky opadavali, viete mi poradiť čo s tým robiť ? Dcerka má 2 roky a 3 mesiace . Ďakujem

kkovacovak
29. jún 2021

@nika12323 má to kvôli zlému čisteniu. Na zuboch sa časom vytvorí takýto "povlak". Normálne choďte k zubárovi. V minulosti si to zubár nevšimol?

bara_borka
29. jún 2021

@nika12323 early childhood caries. Bohužiaľ, vyzerá to na tento typ kazu. Spôsobené nedostatočnou hygienou. Deti si zuby nechcú čistiť, sú to deti, ale ani pokakane ho nenechas s výhovorkou, že veď sa nechce prebalovat. Odporúčam návštevu zubára. Čím skôr. A dentálnu hygienu, kde vás naučia čistiť deťom zuby.

nika12323
autor
29. jún 2021

@kkovacovak neboli sme ešte nikdy u zubára , desilo má to lebo viem ako mala divocila aj doma keď som jej len chcela pozrieť do pusinky 😥

kkovacovak
29. jún 2021

@nika12323 tak k zubárovi raz ísť musí a v čo mladšom veku dieťa začne, tým sa na to viac do budúcna pripraví. Takto už je veľká a má z toho už teraz traumu. Nájdite nejakého príjemného zubára čo to vie s deťmi. Niekedy sa deti pred niekym cudzím viac uvoľnia.

luccy89
29. jún 2021

Ano je to zacinajuci kaz, kvoli zlemu cisteniu. Aj nas to ma. Bohuzial uz kvoli tomu prisiel o obe dvojky, lebo sa mu postupne takto rozdrobili, museli mu tie kusky co ostali vytrhnut. Mal vtedy 2r1m. Ale teda my sme cistili pravidelne, len nie dost precizne a na to sa este v noci parkrat kojil🙄 takze problem. Treba cistit aj cez rev, casom si zvykne. My uz cistime v pohode. Jednotky ma rovnake ako vasa, chodime pravidelne zubarke na kontrolu. Pouzivame GC tooth mousse, to by malo zabranovat sireniu, pri spravnej hygiene

nika12323
autor
29. jún 2021

@luccy89 ďakujem krásne za odpoved . A podľa vás sa dcérke budú dať ešte zachrániť tie zubky ?
Už len nájsť nejakého šikovného zubára ktorý bude mat trpezlivosť 😒

nika12323
autor
29. jún 2021

@kkovacovak fuuuuha tak to pochybujem že naša sa uvoľní lebo ona je celkovo veľmi bojazliva😒

luccy89
29. jún 2021

@nika12323 zlepsit sa to nezlepsi, ale viete to udrzat take ake to je. Hlavne treba najst trpezliveho zubara, naj detskeho. Nasa mi velmi dobre poradila ako dieta pripravit na prehliadku. Skuste knizky, pozerajte videa smejko a tanculienka tusim tiez maju a este ktosi z tychto😂 najlepsie je mat zrkadielko co pouzivaju zubari a hrat sa na zubara, aby sa nebala ked jej zubky bude kontrolovat. Su aj sety na hry, napr play dooh. My sme boli v BA Oradent, je tam mlada pani zubarka, trpezliva, pohra sa s dietatom aj vysvetli.

nika12323
autor
29. jún 2021

@luccy89 nooo keby sa to aspoň dalo udržať tak by bolo super 😊
Ďakujem krásne 🥰

hennyinnsbruck
29. jún 2021

Znama bola ako ty… maly nechcel cistit zuby ona to flakala 4 rocny ma 7blomb v plnej narkoze mu to robili a vyslo ich to stoviek eur
Moja tiez nechcela nasilu som umyvala ,smola -zuby su dolezite .od 2r ma tablet v ruke a pekne si necha zuby umyt.

Sup ho k zubarovi

mabenn
29. jún 2021

@nika12323 "medové zuby", nemyslím že to je čistením, čistím od začiatku poctivo a syn to má..už mu tie zúbky takto vychádzali von, chodíme k zubárke fixovať od 2.5roka

nika12323
autor
29. jún 2021

@mabenn to je čo to fixovanie ? 🙂

mabenn
29. jún 2021

@nika12323 ozónom vyčistí nech sa tam neusadzujú kazy a nalakuje aby sa to čím menej rozpadalo

mabenn
29. jún 2021

@nika12323 a plus cg tooth mousse používam po vyčistení zubov

martyzpp
29. jún 2021

@nika12323 aj moj syn ma take zubky a to cistime poctivo od prveho zubka. Cistime kazde rano aj vecer bez scen najskor klasickou kefkou, potom kudy zub samostatne jednozvazkovou a potom medzizubnou a predsa take su. Dentalna hygienicka povedala, ze nie je to zatial kaz a ak budeme nadalej poriadne cistit zubky, nemalo by sa to zhorsit…dolezite je to pravidelne poriadne cistenie a taktiez strava.

nika12323
autor
29. jún 2021

@martyzpp ďakujem za odpoved 🤍

nika12323
autor
29. jún 2021

@mabenn a vás synček pekne otvorí ustocka ? Lebo sa bojím toho že mala bude mat určite s tým problém čo i len ustocka otvoriť 😌

mabenn
29. jún 2021

@nika12323 ja by som sa viac bála toho, že jej vyhnijú zuby, bude ju to časom bolieť a nebude vedieť hrýzť...keď sa musí tak sa musí, už ju k tomu veď, aj pri umývaní...neexistuje že nie ..plus treba nájsť dobrého zubára, ale 2ročné dieťa už pochopí jednoduché vysvetlenie

mabenn
29. jún 2021

@nika12323 zadaj si do google "medové zuby" a pozri si obrázky do akého stavu sa to vie dostať

evaachesa
29. jún 2021

Namiesto tej kefky na foto používajte sólo kefku, najlepšie od Curaprox. Vyčistí povlak oveľa lepšie ako klasická kefka a hlavne sa ňou lepšie manipuluje. Radšej na silu vyčistiť ako potom riešiť opravu zubov v plnej narkóze. Odporúčam pozrieť príspevky na instagrame od dentist_for_small. Od začiatku čistíme týmto štýlom, zo začiatku som musela držať ruky, no teraz to ide bez nátlaku, syn si s radosťou prinesie vankúš, ľahne si otvorí pekne pusu a drží mi kefku a pomáha čistiť. Všetko je to len o cviku a zvyku. Držím palce 🙂

tncka
29. jún 2021

@nika12323 cim skor ju tam vezmes tym lepsie. Kedbude starsia ju neudrzis na kresle ani parom volov a zubar sa nasere a posle ta prec ze dieta nepsolupracuje. Slub malu hracku,odmenu,sladkost,vylet,ze ak bude dobra,dostane..zubar len pozrie a bla bla. Moja ma tiez strach z lekarov,ale vzdy ju uplatia nejakou nalepkou alebo mini hrackou za dobrotu,a ked nie oni,tak ja nieco doma vytiahnem 🤣🙈A uz prisla na to ze to nie je az taka katastrofa. Sama mam.paniku zo zubarov ale pred malou hram.hrdinku🤣🤣🤷‍♀️

nika12323
autor
30. jún 2021

@evaachesa ďakujem vyskúšam 😊