Dcérke vypadol mliečny zub pred tromi mesiacmi a stále jej nerastie nový. Je to v poriadku?

Zodpovedané
30. jún 2021

Dobrý deň,

6 ročnej dcérke vypadla pred tromi mesiacmi horná mliečna jednotka. Zub vypadol sám, už sa veľmi kýval. Ani po 3 mesiacoch jej nerastie nový zúbok. Ani stopy po zube.

Je to v poriadku?

Už má vypadnuté aj spodné jednotky. Tam mala opačný problém a to ten, že sa jednotky slabo kývali a už bol prerezaný trvalý zub. Mliečne jednotky jej zubárka trhala. Inak má úplne zdravé zúbky, doteraz bez jediného kazu. RTG chrupu jej ešte nerobili.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zubom to kľudne môže chvíľu trvať.

Každopádne, v 4. rokoch mala mať svoje prvé záhryzové snímky a v 6. rokoch prvý ortopantomogram. Na ňom bude krásne vidno stav trvalých zubov - či tam sú a či nie sú náhodou v malpozícii.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk