Je normálny rast stoličiek u štvorročného dieťaťa?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

štvorročný syn tretí deň hnačkuje a má teplotu do 38°C. Dnes som si všimla, že sa mu prerezali horné stoličky. Idú obe naraz. Čítala som, že dieťa do veku 3 rokov má kompletný mliečny chrup.

Stáva sa, že sú aj takéto výnimky a zúbky idú neskôr?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa mu prvý mliečny zub prerezal skoro (pred 6. mesiacov), tak sa raritne môže stať, že trvalé šestky sa prerežú už teraz.

Odrátajte od stredu zuby. A ak ide o 5. zub, tak je to 2. mliečna stolička. Ak je to 6. zub, tak je to trvalá šestka.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk