Ročná dcérka má len 2 zúbky. Ako dlho jej bude rásť chrup?

Zodpovedané
11. feb 2021

Dobrý deň,

moja dcérka mala rok a má len dva dolné zúbky. Všetko obhrýza aj slintá. Pri kontrole ďasienok necítim ani hrbolčeky. Zadné dolné ďasienka má dosť biele. Predné nič.

Čím to môže byť?

Ako dlho jej bude rásť mliečny chrup?

Ďakujem

Dobrý deň,

rast zúbkov je veľmi individuálny. Rada hovorím, že neskorý rast je požehnanie. Čím neskôr sa prerežú, tým je predpoklad, že dieťatko v noci menej papá a teda je menej pravdepodobné, že sa zúbky pokazia.

Pokiaľ dcérka prospieva a nevadí jej to v príjme potravy, nemusíte sa znepokojovať.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk