5-ročnej dcére sa ešte neprerezal ani jeden zub trvalého chrupu, je to normálne?

tynda
21. okt 2019

Ahojte, mám takúto otázku/problém:
Dcérka má 5 rokov. 17.9.2019 jej vypadol prvý mliečny zub (dolná 1) a 23.9.2019 druhá dolná 1. No doteraz sa neobjavili trvalé zúbky. Začínam mať obavy, nakoľko aj ja nemám založené 4 zuby a teda mi nikdy nenarástli trvalé zuby (horné 2 a dolné 5). Čo poznám deti tak hneď ako zub vypadol, nový sa prerezal a rástol. Budúci týždeň som ju objednala k zubárke, ale ešte predtým, ako dlho to trvalo vašim deťom, kým sa zúbok ukázal? Je to normálne, že už mesiac nič?

renka30
21. okt 2019

Dcére keď vypadli horné jednotky (mala 7,5 roka) trvalo viac ako pol roka kým jej začali rásť trvalé, takže určite by som nestresovala. Ale ak máš obavy, že by mohla mať rovnaký problém ako ty, treba ísť k zubárovi a na rontgen.

lenocka1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tynda
autor
26. feb 2020

@lenocka1984 dakujem, uz to riesiem s odbornikmi, teda zatial iba rozhovormi, no je objednana a rontgen a aj na konzultacie

sense
26. feb 2020

Mne zubarka povedala ze to moze trvat aj polroka...., pretoze som tiez mala obavy ze zub jej vypadol zaviackom jula a v oktobti ani naznak po novom zube.... koncom decembra zacal rast ...
A to chudatu sa zle jedlo lebo niekt zuby chybali,ine sa kyvali (bude mat 7r v aprily)

slecnadela
26. feb 2021