3,5 ročné dieťa nechce papať polievku. Je to v poriadku?

Zodpovedané
29. nov 2019

Dobrý večer,

moje 3,5 ročné dieťa nechce papať polievku. Jedlo by iba detskú výživu, krupicu a jogurty. Predtým jedol všetko.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

stravovanie detí v tomto veku prebieha rôznymi fázami, ktoré postupne odznejú.

Ak chcete monitorovať rovnovážny prísun živín je treba sa pozerať na časové obdobie minimálne týždňa a kontrolovať prísun obilnín, zeleniny, ovocia, bielkovín. Samozrejme sledujte obsah a typ cukrov, ktoré prijíma. Napríklad ak jedáva biely jogurt je to ideálne, ak zje len sladký, radšej zamiešajte do bieleho jogurtu nakrájané čerstvé ovocie ako podávať prisládzané ovocné jogurty.

Pokiaľ jedáva zeleninu na iný spôsob než len v polievke, nie je problém. Môžete skúsiť pomixovať zeleninu a podať mu krémovú polievku.

Určite nepristúpte na to, aby jedol len sladké jedlá. Ponúkajte pestré obmeny výživne rovnovážnej stravy.