Ako zistím, či má dieťa alergiu na bielkovinu kravského mlieka?

Zodpovedané
28. mar 2019

Dobrý deň,

mám podozrenie, že moje dvojmesačné plne dojčené dieťa má alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Malo krv v stolici a odkedy som vylúčila mliečne, tak sa nevyskytuje.

Ako zistím na sto percent, či má alergiu?

Čo sa vlastne deje, keď má krv v stolici?

Musím ja úplne vysadiť mliečne produkty počas celého kojenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

u takto malých detí sa nemusí jednať hneď o alergiu, je možné, že tráviaca sústava nie je ešte dostatočne vyvinutá a pre dieťaťko je mliečna bielkovina nestráviteľná.

Vylúčiť zo stravy matky mlieko a mliečne je najvhodnejším riešením. Ak potom vnímate zlepšenieu stavu pokračujte s diétou naďalej. Nezabúdajte však na prísun vápnika, horčíka a bielkovín v inej forme. Vhodné aj zaradenie probiotík na posilnenie fyzickej bariéry čreva.

Krv v stolici je náznakom, že sliznica tráviaceho traktu je zranená dôsledkom mechanického poškodenia. Takto mechanicky môže črievko poškodit aj srvátka, ktorá ma veľmi komplikovanú štruktúru - vyzerá ako zamotané klbko.

Uvidíte ako sa bude stav ďalej vyvíjať. Je možné, že za pár týždňov bude sliznica dostatočne vyvinutá a silná, aby dieťa strávilo mlieko.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/