Aký percentuálny podiel mäsa by mal byť v príkrme?

Zodpovedané
28. mar 2019

Dobrý deň,

môj 8 mesačný synček má alergiu na BKM. Na obed spapá zeleninový alebo zeleninovo-mäsový príkrm, a to cca 180 ml.

Aký percentuálny podiel mäsa by mal byť v príkrme?

Ďakujem

Dobrý deň,

prísun živín u dojčiat je vždy indivudálny v závislosti od váhy a prospievania. Taktiež je dôležité poznať režim dojčenia a aktivít.

Zeleninové a zeleninovo-mäsové príkrm sú odporúčané od 6-7 mesiaca. Mäso v príkrme je vhodné biele- kuracie, morčacie, králičie.

Percentuálny podiel k zelenine by mal byť 30% 40g zo 120 g pokrmu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/