Čo môžem jesť, keď som alergická na betalaktoglobulín?

Zodpovedané
12. okt 2022

Dobrý deň,

od alergologičky mi vyšlo, že som alergická na betalaktoglobulín. Mala som kŕče, hnačky a bolesti.

Čo konkrétne môžem a nemôžem jesť?

Bližšie info mi nedala, len že mliečne vysadiť.

Čo to znamená?

Mám vysadiť aj bezlaktózovú stravu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno,pri alergii na túto mliečnu bielkovinu je potrebné vysadiť všetko mliečne.

Bezlaktózová diéta je založená na princípe mliečnych kravských výrobkov bez obsahu laktózy. Laktóza je mliečny cukor. Vy máte alergiu na mliečnu bielkovinu, preto pre Vás nie sú tieto výrobky vhodné. A ani iné ako ovčie alebo kozie.

Mliečne výrobky nahraďte rastlinnými mliekami - mandle, mak, konope, orechy vlaské a podobne. Kokosové jogurty, maslo alsa, vegán block, syry violife a iné veganské náhrady.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/