Čo znamená pozitívne anti milk igG 31, 5?

Zodpovedané
19. okt 2021

Dobrý deň,

13 mesačnej dcére vyšlo pozitívne anti milk igG 31, 5. Naša doktorka povedala, že má intoleranciu mlieka a mám vysadiť všetko mliečne a obmedziť umelé mlieko na minimum. Pije Nutrilon AR kvôli refluxu.

Mám jej zmeniť umelé mlieko?

Je to alergia alebo intolerancia laktózy?

Myslím, že reflux už nemá, lebo vôbec negrcká.

Aké probiotiká by boli vhodné pre dcérku?

Ďakujem

Dobrý deň,

protilátky IgG poukazujú na reakciu imunitného systému na antigén, ktorý bol sledovaný vo vašom prípade kravské mlieko. IgG poukazujú na to, že imunitný systém reaguje na túto potravinu dlhodobo. Ak sú v testovaní pozitívne protilátky IgG, tak sa jedná o intoleranciu na bielkovinu.

Intolerancia laktózy je úplne iná diagnóza, ktorá súvisí s enzymatickou schopnosťou štiepiť cukor.

Alergia sa diagnostikuje cez protilátky IgE a tiež reaguje na bielkovinu.
Takže vo vašom prípade ide o intoleranciu mliečnej bielkoviny. Avšak intolerancia, alebo alergia môže byť prítomná tiež. Preto ju treba testom vylúčiť.

Vo veku 13 mesiacov (vzhľadom na intoleranciu) je možné UM limitovať (a prípadne aj konzultovať na formulu naštiepenými aminokyselinami mliečnej bielkoviny).

Pevná strava, ktorá by mala byť už v tomto veku riadne zavedená by mala nahrádzať všetky živiny. Absentuje však vápnik, ktorý nie je ešte možné nahradiť semenami a orechmi. Orechy v mletej forme odporúčam až od 18 mesiaca a semená od 15 mesiaca. Začať môžete lúpanými konopnými semienkami. Zatiaľ pridávajte aspoň tekvicový olej a množstvo vápnika konzultujte s pediatrom.

Je možné že reflux vznikol práve kvôli neznášanlivosti mlieka už v rannom veku.
Probiotiká môžete zaradiť také, ktoré obsahujú okrem kmeňa lactobacilus aj bifidus. Napr. probiotiká Infants Dophilus, Custom pre deti a pod.

Probiotiká Infants Dophilus Plus

Infants Dophilus Plus sú probiotiká, ktoré obsahujú životaschopné baktérie (lyofilizát) 7 kmeňov baktérií, 6 miliárd baktérií v 1g.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/