Čo znamená Anti Milk igG 73?

Zodpovedané
4. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej dvojročnej dcéry, ktorej robili testy kvôli nafukovaniu. Vyšli jej vyššie hodnoty Anti Milk igG 73. Nedostali sme však jednoznačnú odpoveď, čo máme robiť. Vraj obmedziť ochucovanie, obmedziť mliečne výrobky a test sa po čase zopakuje. Rada by som vedela viac. Teraz kupujem iba bezlaktózové výrobky a zdá sa mi, že sa dcérke polepšilo.

Čo znamená číslo, ktoré nám vyšlo na testoch?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

hodnoty Anti Milk IgG 73, ktoré vám vyšli sú pozitívne na intoleranciu celej molekuly mlieka. Nie je to alergia, ale intolerancia. Pravá alergia sa hodnotí podľa protilátok IgE.

Intolerancia mlieka znamená, že musíte vyradiť všetky mliečne výrobky a výrobky obsahujúce mliečne bielkoviny - srvátka, kazeín a pod. Pokiaľ budete na bezmliečnej diéte, mali by ste behom 2 týždňov badať polepšenie. Bezlaktózové výrobky nie sú vhodné. Tie sú vhodné pre ľudí s laktózovou intoleranciou.

Vo svojej podstate to znamená, že molekuly mlieka sú pre vašu dcérku nestráviteľné. Napríklad molekula srvátky vyzerá ako zamotané klbko a je veľmi ťažké ju rozložiť, pokiaľ nie je tráviaca sústava celkom vyvinutá alebo sa v nej nachádzajú poškodenia slizníc.

Mlieko a mliečne výrobky môžete nahradiť rastlinným mliekom z ryže, špaldy, ovsu, mandlí a iných orechov bez pridaného cukru. Do varenia používajte rastlinné smotany z kvalitných zdrojov https://www.biosalus.sk/rastlinne-mlieka/mandlo....

Dnes už existuje veľa receptov bez mlieka ja na varenie aj pečenie.
Dávajte si pozor na všetko z obchodu vrátane pečiva, zaradiť by ste mali probiotiká na podporu probiotického filmu v čreve. Pomôže tak rýchlejšie zregenerovať narušenú sliznicu.

Pokiaľ by ste potrebovali konkrétne recepty, môžete ma konktaktovať. Mám ich celkom dosť, keďže sama trpím intoleranciou mlieka.
Informácie pri alergii na mlieko nájdete aj na mojom blogu https://imwell.sk/blog

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/