Dcéra je pozitívna na kravské mlieko. Je teda na mlieko alergická?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

ročná dcérka bola pred mesiacom zapečená. Dvakrát som jej dala 3,5% mliečko a odvtedy mala problémy. Išli sme k doktorke a tá je vzala krv na alergie. Dnes som volala a vraj tam bola pozitivita.

Je teda alergická na mlieko?

Doktorka povedala, že jej môžem dať 3,5% mlieko, ale postupne a riediť s vodou. Dávam jej mliečko Kendamil. Odvtedy ako som jej prestala dávať 3,5%, tak problém nebol.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak vám vyšla alergia na mliečnu bielkovinu pozitívna, tak jednoznačne vyradiť zo stravy všetko mliečne - vrátane kozích a ovčích výrobkov. Pri alergii hrozí aj riziko anafylaxie.

Ak sledujete subjektívne ťažkosti po konzumácií mlieka, tak diétu dodržujte, aby sa stav nezhoršil. Ak teraz vydržíte, je šanca že v predškolskom veku alergia vymizne ako to býva u malých detí a dieťa sa tak môže normálne stravovať.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/