Dcérka je alergická na kravské mliečko. Aké mlieko jej mám dávať?

kostvest
1. jún 2016

Takže mojej dcérke davam Sunar a je alergická na kravské mliecko teraz sa jej to zistilo keď má skoro 9 mesiacov a neviem čo jej mám dávať aké mliecko keďže my papame uz aj prikrmy ale v noci sa zobudí na to mliecko to ju viac zasiti a aj zaspinka. Mali ste už stým problém niekto?keď teraz prejdem na bezlaktozove mliecko tak ako si zvykne na to?nebude mi odmietať?ďakujem za rady

mojkamojka
1. jún 2016

ak je alergicka na kravske mlieko teda bielkovinu kravskeho mlieka, tak nemoze nic mliecne, ani syry, jogurty, maslo... Ak ma intoleranciu laktozy tak bezlaktozove moze.

valy
1. jún 2016

alergia na kravske mlieko (bielkovinu) je ine ako intolerancia laktozy. spytaj sa doktorky presne, co to je. ked je to alergia, mali by ste prejst na hypoalergenne mlieko, v ktorom je ta bielkovina rozlozena, aj na to sa jej spytaj, ktore Ti poradi. bezlaktozove mlieko je v pripade alergie nanic, lebo ta bielkovina v nom je. je mozne, ze to bude dcerka odmietat, ale ak je alergicka, vela iných moznosti nie je. mozno este sojove.

alexa358
1. jún 2016

Dobrý večer, moja dcérka má tiež alergiu na bielkovinu kravského mlieka a ešte aj vajíčko. Nemôžeme nič mliečne, ani v čom je vajíčko. Ja jej namiesto mlieka dávam ryžový nápoj, ale inak sú medzi umelými mliekami také, čo sú vhodné...lekárka by Vám mala poradiť a keď tak aj predpísať na recept, aby ste to mali lacnejšie, aspoň my kam chodíme s malou, tak tam to takto funguje...dokonca sme dostali aj taký papierik s potravinami, ktoré by takéto detičky mali papkať, aby mali dostatok vápnika, ktorý je v mliečku, no oni ho nemôžu. Ak myslíte, kludne mi napíšte IP a rada Vám pomôžem, poradím 😉

mia265
1. jún 2016

Nie je to tým,,že ho jedla skoro? Kravské mlieko sa odporúča až od roku práve kôli reakcii

hamca
1. jún 2016

Napr. Nutrilon allergy care. Ciastocne to hradi aj poistovna, ale treba pred tym absolvovat trosku birokracie. Ale o tom ta ma informovat doktorka,

3009
2. jún 2016

@kostvest doporučujem ti kozie mlieko. Môžeš si ho objednať aj v sušenej podobe. Ale 100% kozie, nie čo predávajú sušený nápoj v supermarketoch. Dá sa objednať na tejto adrese: http://www.mliekoshop.spol.sk

mimikas
2. jún 2016

Ak mate alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, tak mozes malej davat Nutrilon Allergy care, s casti ho preplaca aj poistovna, to mozes davat do 3 rokov. Nedavala by som ziadne ine zivocise mlieka, nakolko zlozenie bielkovin byva podobne a teda telo reaguje aj na ne. Do varenia a pecenia su rozne nahrady, tak isto aj jogurty, dokonca uz aj veanske syry a pod. Je skupina Varenie bez mlieka: https://www.modrykonik.sk/group/6898/ tam najdes vela rad ohladom nahrad a pod. V prvom rade ale tvoja cesta musi ist na imunologiu a zisteie ci ste alergicky na Bielkovinu alebo mate intoleranciu Laktozy. Nakolko su to 2 diametralne odlisne veci.

naturonline
2. jún 2016

mam od znamych dobre referencie na Nutrilon 🙂 Sunar je nie len ze tazky, ale casto z neho deti aj rychlo priberaju.
a skusila by som laktaza enzymy, ci uz od nas alebo ine ... ale za pokus to stoji
https://www.naturonline.sk/sk/zdrava-vyziva-vyz...

mimka1111
2. jún 2016

Určite Nutrilon Alergy Care , kozie , kravské to je jedno aké , nieje vhodne obsahuje tak isto bielkovinu neupravenu ktoru malé deti nestravia !! Preto sa predsa vyrábajú mlieka pre deti ,,

petulda333
2. jún 2016

Do jedneho roka ti cast hradi poistovna,ak ma alergiu na bielkovinu kravs.mlieka daj mu predpisat nutrilon allergy care budes doplacat 8,18€,ak ma intoleranciu laktozy tak nutrilon low lactose,tam sa doplaca cca 5€ ak ste mali testy musia ti povedat co vlasyne mate,s vysledkami chod ku pefiatricke a ona ti na zaklade papierov predpise mlieko,po jednom rokudietata,si budes musiet dat ziadost do poistovne o preplacani mlieka spolu s papiermi od dr.

bielavila
2. jún 2016

neviem aka je tvoja dcera stara a ci ma alergiu na laktozu alebo na bielkovinu kravskeho mlieka, ak ma na BKM, tak nutrilon alerg care na predpis, plus ja davam malemu ma 15 mesiacov, rastlinne mlieka ako ryzove, ovsene, pohankove, kokosove...skusali sme aj tavie mlieko, bolo vyborne a maly z neho nemal problemy,je antialrergicke ale je drahe...tiez som nasla aj kokosovu a ryzovu smotanu, z ktorej robim prikrmy...

bibistec
3. jún 2016

vynechajte vsetko mliecne u nas bol problem aj s hypoalergennym nutrilonom. existuju ryzove, mandlove, sojove ( s tym pozor tiez moze mat alergiu na soju to si zistite ak moze soju tak tiez s mierou) nic mliecne pozor je to avsade je to ako mor v pecive, v roznych ostatnych veciach treba sledovat etikety ale v pohode sa stym da existovat a hlavne mlieko nepotrebuje k vyvoju, su pvela zdravsie aleternativy. uvidite zaciatok je mozno tazky ale pridete na to co pouzit.

kamilka2012
5. jún 2016

my mame alergiu na BKM takmer od narodenia,najprv nam dr.predpisala nutrilon low lactose-to nepomohlo,kedze syncek nema intoleranciu laktozy ale alrgiu na BKM a to su dve rozdielne veci, potom nam predpisala nutrilon allergy digestive care - s nastiepenou bielkovinou ani to nepomohlo,syncek maval stale obrovske bolesti bruska,nakoniec sme skoncili na gastre a tam nam predpisuju aminokyseliny Neocate- bez akejkolvek bielkoviny-kedze su to aminokyseliny, 400g plechovica stoji 72 eur,ale nastastie preplaca poistovna