Mám alergiu na kravské mlieko. Vysvetlíte mi, čo je písané na etiketách výrobkov?

Zodpovedané
2. okt 2019

Dobrý deň,

mám alergiu na kravské mlieko.

Ako to vlastne je s etiketami na každom výrobku?

Čítam zloženie a nič tam nieje z mlieka a pod tým je napísané, že môže obsahovať: mlieko.

Ako môže orechová tyčinka obsahovať mlieko?

Môžem jesť takéto potravin?

Na granku v zložení nie je mlieko napísané, ale pod tým je napísané, že môže obsahovať. Prosím o vysvetlenie.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

stopy mlieka sú na výrobkoch udávané z toho dôvodu, že výrobca nemá samostatnú výrobu len na výrobky bez mlieka, ale vyrába aj iné potraviny s obsahom mlieka.

Preto sa môže stať, že mliečne zložky sa dostanú aj do výrobkov (kontaminácie vzduchom a pod.), do ktorých mlieko primárne nejde. Jedná sa teda skôr o ochranu a bezpečnosť spotrebiteľa aj výrobcu.

Jednoducho legislatívnu zaležitosť a tento údaj na etikete väčšina alergikov ignoruje.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/