Môže sa laktózová intolerancia prejaviť len po zjedení príkrmu?

Zodpovedané
26. okt 2020

Dobrý deň,

môjmu 8 mesačnému synovi vyšla z krvi laktózová intolerancia. Pije mlieko Nutrilon AR 2, ale keď je aj týždeň na mlieku, bruško ho neboli a nie je žiadny problém.

Zaviedli sme už príkrmy, s ktorými ale máme problém. Dobre mu robí cuketa, batat, tekvica a ovsené vločky. Keď mu dám zemiak, mrkvu alebo napríklad ryžu, tak má strašne kŕče v brušku a vtedy nepomáha nič. Teda len horúca plienka na bruško a nosiť.

Ostatne krvné testy dopadli dobre. Žiadne alergie na BKM a ani celiakia. Moja pediatrička nás nechce posielať ani na gastro a ani na alergo. Keď som jej povedala, že si myslím, že to nie je z mlieka, tak bola dosť nepríjemná. Vraj to vyšlo z krvi.

Môže byt kvôli intolerancii na laktózu?

Môže sa laktózová intolerancia prejaviť len po zjedení príkrmu?

Ale ako hovorím, keď je syn čisto len na mlieku, tak je vysmiaty a spokojný.

Ďakujem

Dobrý deň

určite sa nenechajte odbiť a navštívte detského gastroenterológa podľa vášho výberu.

Bábätká sa rodia s rôzne vyvinutou tráviacou sústavou. Preto je pre niektoré problém stráviť laktózu, pre iné bielkovinu kravského mlieka a niektorým to problém nerobí. Takisto to môže byť aj s príkrmami. Niektoré potraviny mu môžu zle tráviť.

Preto je nutné konzultovať s gastro. Ak budete mať v rukách nejaké výsledky rada sa vám povenujem prostredníctvom konzultácie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/