Nedodržiavanie diéty pri histamínovej intolerancii

Zodpovedané
18. feb 2019

Dobrý deň,

moja dcéra má diagnostikovanú HIT, ale nemá výrazné zdravotné problémy. Trpí zhoršenou imunitou, ktorú má od útleho veku. Občas ju bolí brucho a zrejme zdedila migrény. Diétu nedodržiava.

Aký to môže mať dopad? Je to nebezpečné?

Stačí sprísniť diétu až vtedy, keď sa vyskytne zhoršenie zdravotného stavu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak Vám bola diagnostikovaná histamínová intolerancia, tak ju môžete pokladať za zdravotný problém. Práve migrény a zhoršenú imunitu spolu s histamínovou intoleranciou treba pokladať za zadravotný problém.

Celá príčina týchto troch prejavov je niekde inde a je dosť možné, že sa jedná o laktózovú alebo inú potravinovú intoleranciu.

Určite by bolo na mieste hľadať príčinu problémov, kým ešte nie sú natoľko rozvinuté a neobmedzujú normálne fungovanie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/