Prečo sa niektoré testy u alergológa robia z krvi a iné pichaním pod kožu?

Zodpovedané
24. apr 2023

Dobrý deň,

trošku nerozumiem rozdielnym testom u alergológa.

Prečo sa niečo vyšetruje z krvi a niečo pichaním pod kožu na predlaktie?

Z krvi mi vyšla intolerancia na mlieko. Ale robil mi aj nejaké potraviny na predlaktí a tam vyšlo trošku, že banán. Na to doktorka povedala, že to je nič.

Mala by som banán tiež vylúčiť?

Ako môžem nastaviť jedálniček, resp. čo zaradiť každý deň, aby mi nechýbali v strave potrebné vitamíny a minerály po vylúčení mliečnych potravín?

Aj na sóju tuším tiež zle reagujem. Časom by som chcela skúsiť vyradiť aj lepok kvôli tráveniu. Tam tiež neviem ako kompenzovať stravou vylúčenie lepku, chleba pre deficit vitamínov.

Ďakujem

Dobrý deň,

jedná sa o testy, ktoré sledujú iný typ protilátok.

Prick testy (teda pichanie pod kožu) je test, ktorý sleduje alergiu.
Intolerancia napr. na mlieko sa sleduje z protilátok v krvi.

Na ostatné otázky neviem vo všeobecnosti odpovedať. Potrebovala by som poznať Vašu anamnézu a celkovo viac informácií. Môžeme to prekonzultovať.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/