Znamená krv v stolici 4-mesačného bábätka nejakú alergiu?

Zodpovedané
26. mar 2024

Dobrý deň,

mám 4-mesačné bábätko, ktoré je plne dojčené. Pred mesiacom sa nám prvýkrát objavila v stolici jasnočervená krv. Jedeň deň má pri jednej stolici, dva dni nemá, ďalší má napríklad pri každej. Strieda sa to.

Vyradila som na dva týždne mliečne výrobky a s tým aj na týždeň vajíčko. Počas tohto vyradenia mal stále krv. Krv je buď jeden chĺpok, malilinká bodka. V horšom prípade (našom) boli 2-3 chĺpky malinké.

Bábätko je kľudné, papá, kaká 3 - 4x denne. Neboli sme na žiadnom vyšetrení, iba u našej pediatričky. Povedala, že bol poranený konečník.

Môže ísť o alergiu alebo intoleranciu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neviem vám povedať, či sa jedná o intoleranciu alebo alergiu. To ukáže čas. Jediné, čo Vám môžem poradiť je :

  • sledovanie u pediatra,
  • pri zvýšenej horúčke a náleze krvi myslieť na to, že existuje dg črevná invaginóza,
  • pri zavádzaní príkrmov ma kontaktujte, alebo iného výživového špecialistu.

Čerstvá krv by mohla byť ozaj dôvodom poranenia konečníka.
Odporúčam situáciu sledovať a ak sa problém nezmení, určite opakovane navštíviť lekára.
Krvné testy na zápaly sa dajú urobiť v každom veku.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/