Znamená výsyp alergickú reakciu?

Zodpovedané
28. máj 2023

Dobrý deň,

vznikla mi vyrážka. Doteraz som nikdy takýto problém nemala. Mám vysypané brucho, ruky, chrbát. Ťahá sa to hlavne od podpazušia dole a vôbec to nesvrbí. Začína to červenou bodkou meniacou na fľak. Príde mi to ako popálenina či jazva po nej.

Nie som alergik, neberiem lieky, nenastala ani zmena životosprávy či jedla.

Ide o alergiu alebo reakciu?

Akého lekára mám navštíviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

takéto prejavy môže spôsobiť imunitný systém ako odpoveď na určitý antigén. Na potvrdenie alebo vylúčenie alergií naštívte alergoimunológa.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/