Aký navrhujete postup na riešenie defektu medzipredsieňovej priehradky?

Zodpovedané
17. jan 2020

Dobrý deň,

dcére diagnostikovali defekt medzipredsieňovej priehradky - hemodynamický a stredne závažný. Má vyše 3 mesiace a dierka ma údajne 3 x 4 mm.

Ako by ste mi odporúčali postupovať?

Kardiológ nám dal termín kontroly o 2 mesiace. Zatiaľ má užívať Verospiron 1/4 tabletky 2x denne. Nespozorovala som na nej žiadne zmeny, akurát trosku menej papá ako by podľa tabuliek mala. Ale priberá a rastie.

Čo môžem pre ňu urobiť?

Mám ísť niekam ešte na vyšetrenie?

Ak áno, tak kam?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa veľkosti defekt nie je príliš veľký. Vaše dieťa by s ním malo vedieť fungovať bez väčších problémov.

V prípade, že by sa objavili príznaky ako únava, zlé prospievanie treba ísť na kontrolu skôr.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/