Q21.1 - defekt medzipredsieňovej priehradky

erikalaura
27. okt 2012

Ahojte,chcem sa spytat,ci ma niektora skusenosti s touto diagnozou...vcera sme boli v bb a tam nam potvrdili a povedali ze maly ma defekt na srdiecku a operacia musi byt,lebo je vo velkosti 1cm...je to dost...dali nam lieky a o mesiac na kontrolu mame ist...vysvetlil nam , ze by chceli operaciu oddlialit... Zistili nam to az teraz,bo sme prekonali uz aj sepsu a doktor po počuvani pocul selest,tak nas poslal na kardiologiu a z tade do tej bb a tam to potvrdili..., vraj to je vrodene...dakujem za odpovede

andrejka1974
27. okt 2012

ahoj moja dcerka mala tuto diagnozu tiez a cakalo sa na hmotnost 10 kg kedy sa to da robit katetrizaciou , jej nakoniec robili inu dierocku septa a tato dierka jej zarastla a bola velkosti az 7 mm a to sme mali od narodenia a cakali co a ako tu druhu jej robili ked mala 2 roky a 10 mesiacov , neboj sa zvladnete to ak chces viacej rada poradim aj popisem co a ako prebieha teraz ma dcerka 4 roky a je uplne bez obmedzeni moze robit uplne vsetko

erikalaura
autor
30. okt 2012

Dakujem za odpoved, este sa chcem spytat,ci dostavala lieky ak ano ake? a kedy vam to zistili? a kde vas operovali? My este mame ist na vysetrenie do BA,tak som zvedava co tam nam povedia...

labocca
21. júl 2020

@erikalaura
@andrejka1974 dobry den prajem....ako u vas toto vsetko dopadlo? A ako prebiehal zakrok? Syncek ma tensie medzipredsienove septum...zatial je sledovany u kardiologa...

erikalaura
autor
21. júl 2020

@labocca ahoj, nás bol operovaný ako 9 mesačný ...teraz bude mať už 8 rokou... všetko ok,,,

labocca
21. júl 2020

@erikalaura dakujem krasne!!!!
Zakrok trval ako dlho? A sko dlho bol maly hospitalizovany? Vdaka....
Ja mam taky strach z toho...

andrejka1974
21. júl 2020

@labocca tak operacia dopadla dobre a dcera je uplne bez obmedzeni normalne sportuje chodime na kontrolu kazde 2 roky