Aneuryzma septa u 9-ročného. Máme ešte čakať?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

synovi bola zistená aneuryzma septa (prepážka medzi ľavou a pravou komorou). Má kúsok nie zo svalu ale iného tkaniva, ktoré mu plápolá (veje).

Chodili sme do Bratislavy a v roku a pol nás zaradili u nás v regióne. Dnes má syn 9 rokov a náš kardiológ odporúča uzavrieť tú časť. Ešte nás neposlal do Bratislavy, ale pre môj pokoj a obavy o syna by som chcela, aby nás pozreli v Bratislave.

Aký je Váš názor?

Je možné ešte čakať?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by vhodné skontrolovať nález v Detskom kardiocentre na podrobnom echo - vyšetrení.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/