Má dcéra ešte komorovú tachykardiu?

Zodpovedané
9. apr 2020

Dobrý deň,

moja dcérka sa narodila v roku 2016 a hneď po pôrode bola prevezená do detského kardiocentra. Diagnóza bola komorová tachykardia. Do roka veku brala Sotalol. Od vysadenia liekov patríme len k nášmu oblastnému kardiológovi, u ktorého bohužiaľ nie je taká snaha komunikovať ako bola u Vasich lekárov.

Dcéra je už je bez liekov, výsledky na Holteri a aj pri kontrole u kardiológa (objednával nás 1x polročne a terz 1x ročne) mala dobré.

Má moja dcéra ešte uvedenú diagnózu?

Mám ju uvádzať na tlačivách, ktoré sú potrebné na úradoch či v škole?

Ďakujem

Dobrý deň,

z toho čo píšete predpokladám, že u Vašej dcéry už tachykardia nie je. Ťažko sa mi to hodnotí bez poznania detailného typu tachykardie.

Predpokladám, že Váš kardiológ Vám vie presne vysvetliť, či došlo k vyliečeniu tachykardie a to na základe vyšetrenia EKG a Holtera.

V prípade pochybností kontaktuje Arytmologické oddelenie Detského kardiocentra.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/