Je normálne modranie pri tachykardii?

Zodpovedané
6. dec 2021

Dobrý deň,

syn má 2 roky a diagnózu tachykardia.

Je normálne pri tejto diagnóze, že je dieťa zadýchané a sem tam mu omodrie okolo úst?

A pulz v spánku okolo 105. Kardiológ to modranie nerieši. Tachykardiu sledujú Holterom každého pol roka.

Ďakujem

Dobrý deň,

takéto modranie svedčí o nedokrvení. V súvislosti s tachykardiou môže svedčať o tom, že srdiečko ide veľmi rýchlo a neefektívne okysličuje krv. Je to kardiologická otázka, určite je vhodné riešiť to s Vašim kardiológom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas