Kde nájdem dobré články o barefoot obuvi?

Zodpovedané
30. jan 2019

Dobrý deň,

moja švagrina sa ponúkla, že bude financovať synovu budúcu obuv. Zatiaľ chodí iba popri nábytku v protišmykových pančuškách. Chcela by som prejsť na capačky hneď ako začne chodiť.

Názor švagrinej a aj svokry je, že obuv má mať tvrdú pevnú podrážku. A to aj papučky.
Existujú dobré články na túto tému, ktoré by ich mohli presvedčiť?

Moja druhá otázka je ohľadom capačiek. Dajú sa nosiť aj von v lete? Alebo, čo obuť dieťaťu v lete von?

Ďakujem

Dobrý deň,

článkov je už fakt o barefoot mnoho.
U nás na stránke www.bosacik.sk nájdete blog a pár článkov o obúvaní i tam.
Tiež na stránke Modrý koník pribudol rozhovor o barefoot https://www.modrykonik.sk/magazin/article/pri-v...

Ak babka či švagriná chcú prispieť na obúvanie Vášho syna, i tak by bola asi najlepšia možnosť dať im kúpiť darčekovú poukážku v niektorom z barefoot obchodíkov na SK. Tam Vám už podľa rozmerov nôžky Vášho synčeka radi poradia, čo by mu sedelo najlepšie.

Na leto sa dajú nosiť capačky (ideál s viacvrstvovou podrážkou, ktorá chráni nôžku pred nebezpečnými predmetmi na zemi), prípadne ľahké barefoot sandálky, vzdušné tenisky.

Niektoré mamky majú v obľube ponožkotopánočky Attipas, tie sa dajú nosiť v suchom počasí od jari až do jesene.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322