Syn má o viac ako 2 cm kratšiu nohu. Môže nosiť barefoot topánky?

Zodpovedané
9. feb 2024

Dobrý deň,

syn má o viac ako 2 cm kratšiu nohu.

Existuje i napriek tomu možnosť nosiť barefoot topánky?

Momentálne má buď vložku (podpätenku) alebo podlepenú podrážku.

Kvôli rozdielu skoro vôbec nechodí bosí.

Ďakujem

Dobrý deň,

vzhľadom na to, že Váš syn má jednu nohu výrazne kratšiu, tak je najlepším krokom obrátiť sa na ortopéda alebo fyzioterapeuta. Títo odborníci Vám môžu poskytnúť špecializované rady a odporúčania, ktoré sú prispôsobené individuálnym potrebám Vášho syna.

Keďže barefoot topánky sú navrhnuté bez akýchkoľvek výšení pod pätou, vo Vašom prípade nemôžu byť vyhovujúce.

Ak máte nárok na topánky šité na mieru, bolo by vhodné dohodnúť sa pri meraní aspoň na takú formu špičky, ktorá by bola širšia a umožnila prirodzený pohyb prstov. To by mohlo pomôcť udržať aspoň nejaké výhody barefoot obuvi.

Dúfam, že tieto informácie Vám pomôžu nájsť najlepšie riešenie pre syna.

Ďakujem za otázku, verím, že moja odpoveď splnila očakávania. Pekný deň
Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk