Ktoré šatky sú s prímesami ľan, tencel alebo konope?

Zodpovedané
14. máj 2024

Dobrý deň,

moje bábätko má 6 týždňov a váži cca 5 kg.

Vedeli by ste mi odporučiť šatky s prímesami ako ľan, tencel alebo konope?

Chcela by som na leto priedušnejší materiál, keďže už teraz bojujeme s potničkami.

Premýšľam nad tým dať si vyrobiť z takejto šatky nosič od Moyo UNI alebo Noma 1, keďže tieto nosiče mi sadli. Viem, že Sestrice majú ľanový nosič, ale nesadol mi.

Ďakujem

Dobrý deň,

ohľadom šatky na ušitie nosiča by bolo ideálne poradiť sa priamo s výrobcami, ktorí Vám budú nosič šiť. Nie každá šatka je vhodná na ušitie nosiča. Treba tam prihliadať najmä na väzbu danej šatky. Sú šatky, z ktorých Vám nosič nikto neušije kvôli ich voľnej väzbe alebo prílišnej kĺzavosti. Toto býva najmä pri tenceli alebo bambuse, ak je ho tam vysoké percento.

Vo všeobecnosti by sme Vám odporučili kupovať šatku z druhej ruky, aby už bola vypratá a zanosená, s pevnou atlasovou väzbou a gramážou od 240 do 280.

Prímesi ako píšete - ľan, konope, tencel (ak ho tam nie je vysoké percento).

Často majú samotní výrobcovia k dispozícii šatky, z ktorých si viete vybrať. Neváhajte ich preto osloviť a pýtať sa.

Vaše Sestrice ♥