V čom je iná elastická šatka Je Porte Mon Bebe Basic?

Zodpovedané
3. jún 2020

Dobrý deň,

máme predčasniatko a chcela by som kúpiť elastickú šatku. Páči sa mi Je Porte Mon Bebe Basic. Výrobca udáva však váhu od 3,5 kg. Toľko kg ešte nemá.

V čom je táto šatka iná?

Myslela som si, že všetky elastické šatky sú vhodne aj pre predčasniatka.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste mali možnosť si šatku najskôr zapožičať, bolo by to ideálne, aby ste si vyskúšali, či Vám bude vyhovovať elastická šatka. Konkrétne táto je hrubšia, nie úplne ideálne na leto, lebo v elastických šatkách je dosť teplo, cez bábätko musíte mať až 3 vrstvy tejto šatky, čo prispieva k prehrievaniu bábätka.

Elastické šatky sú reálne vhodné do cca 5-6 kg, potom sa už pod váhou dieťatka prevesuje a povoľuje a rodičia prechádzajú potom na pevné šatky.

Máme teraz práve čerstvú skúsenosť s predčasniatkom 2,5 kg, ktoré v 2 týždňoch prešlo z elastickej do pevnej šatky (konkrétne Slncia https://www.sestrice.com/satky-na-nosenie-deti/...). S elastickou sa im zle pracovalo bolo im v nej teplo. Pri pevnej šatke viete nechať cez chrbátik dieťatka pri základnom úväze Kríž s kapsou len jednu vrstvu látky (šatky), čo je pri gramáži 230g/m2 v podstate tenká a príjemná vrstva, ktorá nebude zbytočne dieťatko prehrievať. Preto pre letné deti je viac preferovaná pevná šatka s nižšou gramážou (230-240g/m2).

Norma, ktorá hovorí o nosiacich pomôckach pre deti, udáva 3,5 kg spodnú hranicu, preto tento údaj u nich figuruje.

Pri predčasne narodených deťoch je dôležitý kontakt koža na kožu (aspoň tak sa všeobecne aj odporúča) a pokiaľ tomu nebránia žiadne zdravotné komplikácie, dieťatko sa môže nosiť aj v šatke.

Dúfame, že sme Vám s našou odpoveďou boli nápomocní.
Ak by ste mali akékoľvek otázky, kľudne nám napíšte.

Za Sestrice
Barbora