Ako dlho je potrebná sexuálna abstinencia po odbere vajíčok?

Zodpovedané
10. feb 2023

Dobrý deň,

včera som absolvovala odber vajíčok ako darkyňa. Zabudla som sa opýtať na pauzu v sexuálnej aktivite s partnerom. Napríklad z dôvodu zavedenia možnej infekcie. Cítim sa veľmi dobre, nemám žiadne bolesti a ani žiadny diskomfort.

Koľko dní odporúčate pohlavnú abstinenciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

predovšetkým Vám chcem veľmi pekne poďakovať za tento výnimočný čin. Som veľmi rád, že sa máte dobre a všetko je v poriadku.

Medzi základné odporučenia, ktoré sú uvedené v rámci prepúšťacej správy patrí telesné šetrenie, zvýšený príjem tekutín minimálne 3 týždne a veľmi dôležité - sexuálna abstinencia až po najbližšiu menštruáciu.

Želám Vám všetko dobré.
Peter Harbulák

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19