Je pred zamrazením vajíčok potrebné podstúpiť vyšetrenia u gynekológa?

Zodpovedané
2. feb 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zamrazenia vajíčok vo Vašom centre.

Je potrebné si dať predtým urobiť nejaké vyšetrenia u gynekológa?

Aká cena je za tento úkon?

Aký je postup?

Ako dlho to trvá?

Ďakujem

Dobrý deň,

predovšetkým som veľmi rád, že čoraz viac žien rozmýšľa o svojom reprodukčnom zdraví a zvažuje všetky možnosti, ktoré im moderná medicína momentálne ponúka.

Pre návštevu centra asistovanej reprodukcie nepotrebujete “žiadanku” a ani “výmenný lístok” od svojho lekára prvého kontaktu. Na konzultácii s lekárom nášho centra absolvujete vstupný pohovor, diagnostické vyšetrenia a bude Vám predstavený návrh liečby. Ak máte výsledky z preventívnej gynekologickej prehliadky, tak je dobré ich priniesť. Ak nám nejaké vstupné diagnostické parametre chýbajú, vieme ich zrealizovať v našej ambulancii. Hovorím predovšetkým o hormonálnom profile vrátane vyšetrenia Antimullerovho hormónu, ktorý reguluje dozrievanie vajíčok a zároveň je najrelevantnejším ukazovateľom ovariálnej rezervy.

Nastavenie na stimuláciu vaječníkov sa plánuje na konzultácii. Lekár zváži, že aký stimulačný protokol bude pre Vás najvhodnejší.

Samotná stimulácia zvyčajne trvá 10 - 13 dní a je ukončená punkciou, čiže odberom oocytov, ktoré po hormonálnej stimulácii dozreli vo folikuloch.

Nakoľko zdravotné poisťovne neparticipujú finančným príspevkom na kryokonzervácii oocytov, cena za celý balík výkonov je okolo 1200 eur, za zmrazenie oocytov 600 eur. Pre pokračujúcu liečbu za účelom získania dostatočného množstva oocytov na zmrazenie, vieme poskytnúť našim klientkám zaujímavé bonusy.

Želám všetko dobré, nech sa Vám darí.
MUDr. Peter Harbulák, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19