Je potrebné pred kolonoskopickým vyšetrením vysadiť liek na riedenie krvi?

Zodpovedané
10. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

Je potrebné pred kolonoskopickým vyšetrením vysadiť liek na riedenie krvi /Xarelto/?

Ak áno, koľko dní predtým?

Je potrebné užívať zatiaľ niečo iné?

Napríklad injekčnú liečbu.

Je treba navštíviť internistu, alebo je to v kompetencii gastroenterológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

pred kolonoskopiou je potrebné vysadiť Xarelto 48 hodín pred vyšetrením. Pacienti sa zvyčajne prestavia na nízkomolekulový heparín (Fraxiparine, Clexane).

Úplne stačí, ak toto budete riešiť s Vašim praktickým lekárom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková