Oporúča sa Myo-inositol pred IVF?

Zodpovedané
13. feb 2023

Dobrý deň,

niekde som čítala, že ženám, ktoré nemajú PCO ani PCOS môže užívanie Myo-inositolu aj uškodiť. Vraj vplýva na testosterón a ten majú tieto ženy v poriadku.

Odporúčate užívanie Myo-inositolu pred stimuláciou až do odberu vajíčok aj u žien, ktoré nemajú PCO?

Ďakujem

Dobrý deň,

užívanie výživového doplnku Myo-Inositol je idikované predovšetkým u žien s týmto syndrómom. Pri preparátoch takéhoto druhu zvyčajne nedochádza k vážnym nežiadúcim účinkom.

O prospešnosti užívania odporúčam poradiť sa s Vaším ošetrujúcim lekárom. Taktiež je potrebné neprekračovať dennú dávku odporučenú výrobcom.

Želám Vám všetko dobré.
Peter Harbulák

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19