Skúsenosti - Myo-Inositol

zenazturca
21. sep 2022

Poprosila by som o vaše reálne skúsenosti ohľadom užívania doplnkov Myo izonitol pri aktivnom snažení sa o dieťatko. Zaujímajú ma ci sú nejaké vedľajšie účinky a či to niektorej žene pomohlo reálne pri otehotneni. Pozn. Z gyn hľadiska všetky výsledky v poriadku, ovu pravidelná a potvrdená. Ďakujem pekne

ninka99865
21. sep 2022

@zenazturca práve dnes som čítala v knihe its starts with the egg, že to ma zmysel užívať len pri pcos

fliacik
21. sep 2022

@zenazturca Otehotnela som hneď prvý mesiac užívania. Efekt to malo, v ten mesiac som pri ovulácii mala také silné bolesti ako nikdy predtým. Presne som vedela, že ovulujem.

zenazturca
autor
21. sep 2022

@fliacik nejaké iné vedľajšie účinky to malo? Napr hormonálne formy tejto látky píšu ze môžu mať

marticka85po
21. sep 2022

@zenazturca myoinositol je vitamin B8.cize ziadne hormony. Bečko vacsinou sposobuje vacsiu chut do jedla.

zenazturca
autor
21. sep 2022

Rozumiem. Zaoberam sa takými otázkami z dôvodu toho ze sa aktívne snažíme 1,5 roka a zatial bez úspechu. Pritom všetky vyšetrenia sú v poriadku.

ninka99865
21. sep 2022

@zenazturca úplne všetky? Hemato, repro imuno, endo, hyfosy?

zenazturca
autor
21. sep 2022

@ninka99865 áno nakomplet všetky v poriadku. Aj ukážková priechodnosť vajecnikov vyšla v poriadku.

fliacik
21. sep 2022

@zenazturca Keďže som ich užívala relatívne krátko, žiadne negatívne efekty som nezbadala. Zvyšok tabliet dokonzumoval potom manžel, lebo mal problém na neurologickej úrovni a tiež nemal žiadne ťažkosti.

zenazturca
autor
21. sep 2022

@fliacik ďakujem

saxano2222
21. sep 2022

@zenazturca ja uzivam prasok, cca 4g/den rozrobim vo vode. Pri prvom aj druhom otehotneni podla mna pomohlo teraz sa dopujem uz neviem kolky cyklus a nic.
Za mna urcite ok, tak ako beres napr aj vit D, na podporu organizmu (kvalitu vajicok), ale zazraky asi necakaj.
Bol aj partner na testoch? Mas potvrdenu aj ovulaciu folikulometriou / bazalnou teplotou?
Ja napr niektore cykly vobec neovulujem (pcos)

saxano2222
21. sep 2022

@zenazturca este som zabudla
urcite nema negativne ucinky toho sa bat nemusis ;)

zenazturca
autor
21. sep 2022

@saxano2222 áno mám to potvrdené. Ovu sedi presne a každý cyklus pravidelná

saxano2222
21. sep 2022

@zenazturca tak to je zvlastne…
je to na figu ked clovek nema odpovede :/
skusajte a prip sa aj v CAR poinformovat
tabletky na podporu dozvievania vajicok alebo progesteron v druhej casti pre lepsie uchytenie 🤷🏼‍♀️
drzim palce ;)

petkasaurus
22. sep 2022

@zenazturca nam sa tiez dlho nedarilo, hoci som to uzivala, ale mala som dobry pocit, ze na kvalitu vajicok.. Aj vit D, omega, koenzym Q10, vit E, zinok. Potom som si kupila mimistar, tam bol inozitol a som si to nakombinovala, podla toho, co tam bolo.

ninka99865
22. sep 2022

No sú aj také prípady keď je všetko v poriadku a to nejde 😞 veď vykusaj to nasadiť a sama uvidíš možno sa pošťastí 🍀

zenazturca
autor
22. sep 2022

@ninka99865 ja by som skor niečo vitaminoveho tipu z lekárne. Nič hormonálne nechcem/zo zlej skúsenosti/

zenazturca
autor
22. sep 2022

@saxano2222 s mojou gyn som už riesila možnosti: CAR zatial nie, kedze po priechodnosti je 3 mesiace šanca na prirodzené počatie.

ninka99865
22. sep 2022

@zenazturca ale inozitol neni hormonálne, je to vitamín B

ninka99865
22. sep 2022

@zenazturca a keby vám dali light stimuláciu a plánovaný styk? Clostyl ma za úlohu aj zkvalitnit vajíčka nie len docieliť ovulaciu

zenazturca
autor
22. sep 2022

@ninka99865 čiže inozitol môžem normálne kupit v lekárni? A užívať aj s kyselina listová? Stimulácia nie je hormonálna? Lebo bolo aj také riešenie spomenuté u Dr a brať tbl 5 dní + styk.

ninka99865
22. sep 2022

@zenazturca inozitol je vitamín B, vieš ho kúpiť ako inoofolic ktorý kˇobsahuje aj kyselinu listovú, alebo potom čistý inozitol na my protein majú obrovské balenie za super cenu čo sa vyplatí viac. Niekomu to ale rozhádzali cyklus, kamoska mala pri tom 50 dňové cykly.
Clostyl sú hormóny presne 5 dni berieš potom pozrú foliky dajú injekciu a plánuje sa styk. Ja som sa tomu tiež vyhýbala ale nakoniec ma už nebavilo čakať a nepomáhat tomu tak teraz sme druhý cyklus takto.. nieje to nic hrozne

zenazturca
autor
22. sep 2022

@ninka99865 ja som už mala viackrat rozhadzany cyklus, čiže toto nemôžem.

ninka99865
22. sep 2022

@zenazturca ja by som na tvojom mieste šla do stimulacie.. keď máte všetko okej a dlho sa nedarí toto tomu môže dopomôcť. A ak nepomôže aspoň človek vie že potom už len iui- ivf

zenazturca
autor
22. sep 2022

@ninka99865 stimulacia je cisto hormonálna záležitosť? Máme este 2 mesiace cas po prechodnosti, ale nechcem sa sklamat, zároveň nie pokazit si cyklus a hormóny

ninka99865
22. sep 2022

@zenazturca áno to sú hormóny..

zenazturca
autor
22. sep 2022

@ninka99865 skor vitaminova cesta by bolo riešenie.

marticka85po
22. sep 2022

@zenazturca pokial ostanes po hormonalnej stimulacii tehotna,nemusis uz riesit pokazeny cyklus

ninka99865
22. sep 2022

@zenazturca to jasne, ale tak asi berieš kyselinu listovú, D, B,C,E, poprípade omega 3? To je taký základ čo môžeš telu dať a keď to nejde dlhodobo a všetko je okej tak presne stimulácia by tomu mohla pomôcť. Ty ovulovat sama mozes, ale nikto ti nepovie ci je ovulacia kvalitná..

zenazturca
autor
22. sep 2022

@ninka99865 rozumiem

moni106
23. sep 2022

@zenazturca pozri natifem .obsahuje aj inositol.plus dalsie vitaminy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre