Dá sa ovplyvniť a podporiť vklad embrya?

Zodpovedané
25. feb 2021

Dobrý deň,

minulý rok som vo veku 41 rokov absolvovala IVF. Tešila som sa, že na môj vek sa nám podarilo docieliť najprv jedno embryo a potom 6 blastocyst. Žiaľ mám za sebou 3 neúspešné vklady.

Dá sa nejako ovplyvniť, alebo podporiť vklad embrya?

Alebo sa môžem obávať, že ani jeden vklad už nebude úspešný, pretože môžu byť nekvalitné embryá?

Pomohlo by ešte nejaké dodatočné vyšetrenie?

Mám za sebou vyšetrenie na reproimunológii a nič sa nenašlo.

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ vo veku nad 40 rokov väčšina embryí (aj keď na pohľad to nemusí byť vidno) tak nesú genetickú poruchu. Neznamená to však, že to nemôže vyjsť. Len na jedno kvalitne embryo je cca (podľa rôznych štúdií) 7-11 nekvalitných, ktoré po vklade veľmi včasné zastanú vo vývoji.

V prípade, že zvyšné vklady nebudú úspešne odporúčam predimplantačné genetické testovanie embryí (aby ste nestrácali čas vkladom embryí, ktoré nemajú šancu na úspešnú graviditu).

Držím Veľmi palce!

Dr. Rybanska