Aké vyšetrenia odporúčate k úspešnému uhniezdeniu embrya?

Zodpovedané
10. mar 2023

Dobrý deň,

o bábätko sa pokúšame už 9 rokov, zatiaľ som vôbec neotehotnela. Výsledky vyšetrení ako repro-imuno, genetika, spermiogram, hematológia máme ukážkové. Reakciu na stimuláciu Pergoverisom skvelú. AMH 4,2.

Mám už nad 40 rokov, ale sliznicu maternice mám vraj luxusnú. Absolvovala som 1x IUI, 2x IVF z toho 2 x KET. 1 embryo vlastné bez genetiky, druhý vklad darované. PGT vyšetrenie potvrdilo, že mám nekvalitné vajíčka. Obidve embryá boli najvyššej kvality. Všetko bezúspešne.

Aké vyšetrenia odporúčate k úspešnému uhniezdeniu embrya?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladom úspechu transferu je geneticky kvalitné embryo vložené do vnímavého (receptívneho) prostredia maternice.

Najvyššia forma testovania kvality embrya je PGT-A. Okrem štandardného merania hrúbky sliznice maternice sa dá o prostredí na uhniezdenie embrya zistiť aj viac.

Hysteroskopia znamená vyšetrenie dutiny maternice pomocou kamery. Okrem posúdenia jej anatómie sa dá odobrať vzorka na imunologické vyšetrenie – na tzv. uterinné (maternicové) NK bunky a súčasne aj vzorka na histologické vyšetrenie.

Na stimuláciu rastu sliznice sa okrem hormonálnej podpory často využíva aj jej jemné mechanické podráždenie (sctratching).

Želám všetko dobré.
MUDr. Iveta Stenová, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19