Máme za sebou 3 neúspešné IUI. Kto mi predpíše Prednison?

Zodpovedané
16. okt 2019

Dobrý večer,

už štyri roky sa snažíme s manželom o bábätko a navštevujeme Helios v Banskej Bystrici. Absolvovali sme 3 IUI. Prvé sa podarilo, ale o bábätko sme prišli. Ďalšie dve bezúspešne. Dnes som sa dočítala, že Prednison môže pomôcť.

Aký lekár mi ho predpíše?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

rozdiel je v tom, či lekársky predpis na Prednison skutočne potrebujete z dôvodu poruchy imunity alebo iba v rámci prevencie vzhľadom na predchádzajúce neúspechy.

V prípade podozrenia je potrebné komplexné imunologické vyšetrenie a liečbu riadi imunológ, resp. reprodukčný imunológ.

Pokiaľ by šlo o preventívne nasadenie Prednisonu obvykle v nízkej dávke, tak túto zvykne predpísať i gynekológ.

Nepoznám celú vašu situáciu, príčina môže byť aj inde a Prednison nemusí byť riešením.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková