Môžem byť tehotná, keď mi mešká menzes a pichá ma vo vaječníku?

Zodpovedané
9. feb 2020

Dobrý deň,

dnes mi mešká menzes už 2 dní a pichá ma jemne v pravom vaječníku. Mávame nechránený sex a snažíme sa o babo už rok. A stále nič. Test je negatívny.

Môžem byť tehotná, keď mi mešká menzes a pichá ma vo vaječníku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň

predpokladám, že menštruačný cyklus máte pravidelný a toto meškanie je neobvyklé.

Meškajúca menštruácia a súčasné pichanie v podbrušku nie sú v žiadnom prípade spoľahlivé znaky tehotenstva, najmä pokiaľ ako píšete tehotenský test bol negatívny.

Ten si, samozrejme ešte môžte zopakovať s odstupom pár dní, najlepšie ráno, no ak vám menštruácia bude meškať viac ako 7 dní, bolo by dobré, aby ste navštívili svojho gynekológa, ktorí zistí príčinu meškania a menzes vyvolá.

Môže sa jednať s najväčšou pravdepodobnosťou o neprasknutý folikul a teda neprebehnutú ovuláciu. Na vyvolanie menštruácie sa v takom prípade používa injekcia alebo tabletky.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková