Ako pomôcť otehotneniu po potrate?

Zodpovedané
2. dec 2021

Dobrý deň,

v roku 2018 som v poriadku vynosila a porodila dcérku. Tento rok som v marci otehotnela. Plod sa ale nevyvíjal 2 týždne, nebolo ešte viditeľné srdiečko a tehotenstvo sa skončilo v máji (cca 7tt) samovoľným potratom (nebolo potrebné dočistenie).

Odvtedy sa s partnerom snažíme o ďalšie bábätko, ale zatiaľ sa nám nedarí.

Kedy je najlepšie sa snažiť a ako môžeme dopomôcť otehotneniu?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste sa poradiť so svojim OG a dohodnite sa napríklad odsledovať ovuláciu. Prípadne skúsiť pomocou liekov, čo vie Váš gynekológ realizovať v ambulancii.

Držím palce

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk